Ryanair otevře linku Praha – Krakov

01.02.2017 - Česká republikaJen jeden den po oznámení nových spojení z Prahy do Barcelony a Madridu přichází nízkonákladová společnost Ryanair s další novou linkou. Od října 2017 bude irský dopravce nově létat mezi Prahou a Krakovem v Polsku. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Letový řád nové linky zatím nebyl zveřejněn. Ceny jednosměrných letenek mají podle sdělení Ryanair zatím začínat na 549 Kč. Nové spojení je součástí balíku 14 nových linek z/do Krakova, který Ryanair dnes oznámil.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Ryanair)

Poprvé nová linka Ryanair směřuje do země východní Evropy. Ryanair v poslední době v tomto regionu výrazně posiluje a v Polsku je největším dopravcem na vnitroevropských linkách (podle nabízené kapacity).

V posledních letech Praha neměla přímé letecké spojení s polským Krakovem. V minulosti mezi oběma městy létaly od roku 2004 ČSA. Později tuto linku převedly na společnost Job Air, které spojení provozovaly letouny Saab 340. Konec Job Air v roce 2012 znamenal i ukončení letů na lince do Krakova.

Krakovský Wawel, sídlo polských králů (foto: Sharx/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5)

Témata