Ryanair následuje Wizz Air a otevře taky linku mezi Prahou a Tiranou

08.06.2023 16:04 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes oznámila velkou expanzi v Albánii. V rámci ní otevře z tiranského letiště celkem sedmnáct nových linek. Mezi nimi je také nová linka irského dopravce spojující Prahu s Tiranou. Oznámení o nové lince přichází jen den poté, co společnost Wizz Air oznámila, že bude od března příštího roku létat mezi oběma městy.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Ryanair)

Ryanair plánuje zahájit lety z Prahy do Tirany dříve, a to již koncem října se začátkem zimního letového řádu. Spojení bude provozováno dvakrát týdně. Odlety budou z Prahy vždy v úterý a v sobotu v 16:55 s příletem na tiranské letiště v 19:55. V opačném směru bude linka odlétat z Tirany ve stejné dny ve 20:30 a v Praze přistane ve 21:30.

Letenky na novou linku Ryanair jsou již v prodeji na webu a v aplikaci společnosti. Jednosměrnou letenku z Prahy do Tirany lze aktuálně pořídit za 719 korun. Jedná se však o cenu za let s malým příručním zavazadlem. Se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramů stojí nejlevnější jednosměrná letenka 1467 korun. Zpáteční letenky jsou ve vybraných termínech k dispozici za ceny od 1438 korun s malým zavazadlem, případně od 2934 korun se zapsaným zavazadlem.

Ryanair zatím prodává letenky na linku do Tiranu do konce března, kdy končí zimní letový řád. Zatím tak není jisté, jestli bude provoz linky bude pokračovat také v letní sezóně 2024. Pokud ano, tak by se Ryanair na letech mezi Prahou a Tiranou přímo střetl se společností Wizz Air. Ta včera oznámila, že od 25. března 2023 bude čtyřikrát týdně létat na této lince.

Témata