Ryanair nabídne novou sezónní linku Ostrava – Malaga

05.12.2023 15:10 - Česká republikaLetecká společnost Ryanair bude v příští letní sezóně opět provozovat dvě pravidelné linky z Ostravy. Vedle tradičního spojení na londýnské letiště Stansted nabídne cestujícím také sezónní lety na jih Španělska do oblasti Costa del Sol. Nová linka Ostrava – Malaga je od dnešního odpoledne v prodeji na webu irské aerolinie.

Pohled na námořní přístav v Malaze a část historického centra města (foto: ELG21/Pixabay)

Linka do španělské Malagy bude zahájena 3. června 2024 a provozována dvakrát týdně až do 24. října 2024. Odlety z mošnovského letiště budou každé pondělí a čtvrtek v 9:55 s příletem do Malagy v 13:30. Délka letu bude podle zveřejněného letového řádu 3 hodiny a 35 minut. Z Malagy budou odlety rovněž v pondělí a čtvrtky ve 17:25, v Ostravě pak bude letadlo Ryanairu přistávat ve 20:55.

V době vydání tohoto článku bylo možné nejlevněji rezervovat letenky mezi Ostravou a Malagou za 1179 korun. Zpáteční let z Ostravy s malým zavazadlem, které se musí vejít pod sedadlo před cestujícím, bylo možné pořídit za 2358 korun. Za tuto velmi dobrou cenu byly k dispozici termíny také v průběhu července a srpna. Za příruční zavazadlo do 10 kilogramů se připlácí 658 korun za jeden let, za odbavené zavazadlo do 20 kilogramů pak 912 korun za let.

V minulosti Ryanair už dvě linky z Ostravy provozoval. V říjnu 2016 společnost zahájila lety z Ostravy do Bergama. Linka byla provozována dvakrát týdně až do konce března 2019.

Pravidelná linka Ryanairu do španělské Malagy bude dalším novým pravidelným spojem, které ostravské letiště získá v příští letní sezóně. Jen před několika dny černohorská letecká společnost Air Montenegro oznámila zahájení letů z Podgorice do Ostravy.

Témata