Ryanair chce létat do Mnichova

15.12.2014 - EvropaNízkonákladová společnost Ryanair plánuje v budoucnosti zahájit lety na mnichovské letiště a otevřít na něm svou základnu. Vyplývá to z rozhovoru Kennyho Jacobse, šéfa marketingu společnosti, pro německý týdeník Wirtschaftswoche. Jacobs potvrdil plánovanou ofenzivu Ryanairu na německém trhu, když uvedl, že společnost chce létat na všechna větší letiště v zemi s výjimkou Frankfurtu nad Mohanem.

Mnichov je podle Jacobse na seznamu možných destinací na prvních pozicích. “Ještě nic nebylo podepsáno, ale Mnichov nám ideálně vyhovuje, protože tam jsou vysoké ceny a dostatek prostoru,” uvedl Jacobs v rozhovoru. Příchod Ryanairu do Mnichova by znamenal konkurenci pro domácí Lufthansu, která má na letišti v Mnichově svůj druhý hlavní hub.

Ryanair dosud nabízel obyvatelům Mnichova lety z regionálního letiště v Memmingemu. Společnost ve svých marketingových materiálech donedávna označovala Memmingem jako “Mnichov-západ”, přestože je letiště vzdáleno přes sto kilometrů od centra bavorské metropole.

Ryanair - Boeing 737-800 - Memmingen
Letoun společnosti Ryanair na letišti v Memmingenu (foto: Allgäu Airport/Wikmedia Commons - CC BY-SA 3.0 de)

Podle všeho jsou plány Ryanairu na lety z Mnichova velmi konkrétní. “Byli jsme krátce na jednání v Mnichově a vlastně nám chybí jen vhodné odletové časy,” uvedl Jacobs. To napovídá, že realizace záměru nakonec nemusí být jednoduchá. Podle Jacobse má smysl jen základna s dvouciferným počtem letů.

Ryanair se zprvu zaměřoval na německém trhu na menší regionální letiště v blízkosti velkých měst. Od konce loňského roku společnost svou pozornost zacílila i na velká hlavní letiště, kterým se dříve vyhýbala se zdůvodněním, že jsou drahá. To souvisí se změnou obchodní strategie firmy, která se chce více zaměřovat i na přepravu obchodních cestujících.

Témata