Ryanair bude létat z Prahy do Soluně a na Rhodos

16.10.2019 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair v úterý oznámila otevření dvou přímých linek z Prahy do Řecka. Během příštího letního letového řádu společnost nabídne lety do Soluně a na Rhodos. Nové spojení do Soluně bude provozováno od 1. dubna do 21. října 2020 dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Linka na řecký ostrov Rhodos bude zahájena 3. června 2020 a provozována do 27. září 2020 rovněž dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli.

Pohled na vesnici Lindos, která leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Rhodos (foto: Jebulon/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Zveřejněný letový řád obou nových linek naznačuje, že Ryanair počítá pro příští rok s umístěním dalšího, v pořadí již pátého Boeingu 737-800 do Prahy. V takovém případě je možné očekávat otevření dalších nových destinací připadně navýšení počtu letů na stávajících linkách.

Ryanair již zahájil prodej letenek do obou nových destinací na svém webu. Ceny jednosměrných letenek z Prahy do Soluně začínají aktuálně na 776 Kč, k dispozici je řada letů za 1346 Kč a v červenci a srpnu za 1906 Kč. Ve vrcholné letní sezóně jsou letenky na Rhodos nyní k dispozici na množství letů za 1346 Kč. To je výrazně výhodnější nabídka v porovnání s dosavadními cenami jiných dopravců do těchto destinací.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na pražském letišti (foto: autor)

Z Prahy do Soluně a na Rhodos tradičně létá český Smartwings. Velká část kapacity je určena pro klienty cestovních kanceláří, přičemž ve volném prodeji jsou k dispozici zbylá místa. Ve vrcholné letní sezóně létala společnost do Soluně třikrát týdně a na Rhodos dvakrát denně (v některé dny až čtyřikrát denně).

Témata