Ryanair bude létat z Bratislavy do Kyjeva

27.03.2018 - SlovenskoNa lince mezi hlavními městy Slovenska a Ukrajiny si začnou konkurovat dva nízkonákladoví dopravci. Po Wizz Air začne mezi Bratislavou a Kyjevem létat od podzimu také společnost Ryanair.

Otevření linky do Kyjeva souvisí se vstupem Ryanair na ukrajinský trh. Irský dopravce oznámil minulý pátek zahájení letů z deseti svých základen do Kyjeva a z pěti do Lvova.


Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Bratislavě (foto: Letisko Bratislava)

Nová linka z Bratislavy do Kyjeva bude provozována od 2. listopadu třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek letounem Boeing 737-800. Ryanair bude létat na kyjevské letiště Borispol, které je vzdálené zhruba 45 kilometrů od centra města.

Wizz Air v současnosti létá mezi Bratislavou a Kyjevem čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli letounem Airbus A320 na letiště Žuljany. To leží jen 7 kilometrů od centra města obklopené městskou zástavbou.

Linka na Ukrajinu je letos již sedmou novou linkou, kterou Ryanair otevře z Bratislavy během letošního roku. Irský dopravce začne od konce března létat z Bratislavy do Burgasu, na Maltu, do Pafosu a Soluně, od 1. června do Eindhovenu a 28. června do Dalamanu.

Témata