Royal Jordanian představily A321 v retro livery Alia

16.11.2021 - Asie & AustrálieJordánsko slaví sto let od svého vzniku a společnost Royal Jordanian se k oslavě tohoto výročí připojila svým novým retrojetem. Airbus A321 registrace JY-AYV získal historické livery Alia - Royal Jordanian Airlines.

Airbus A321 v livery používaném jordánskými aeroliniemi do roku 1986 (foto: Royal Jordanian Airlines)

Státní jordánské aerolinie byly založené v roce 1963 a na základě rozhodnutí tehdejšího vládnoucího krále Husajna byly pojmenované po nejstarší jeho dceři, princezně Alia bint Al Hussein. Původní název Alia Airlines – Royal Jordanian Airlines byl nejdříve zkrácen na Alia – Royal Jordanian Airlines a od roku 1986 se používá nynější název Royal Jordanian Airlines. Tehdy bylo zavedeno také současné typické livery společnosti v šedé barvě se zlatým pruhem na trupu a zlatou korunkou na ocasu letadla.

(foto: Royal Jordanian)

Nové livery je tak připomínkou slavné minulosti jordánských aerolinií a dob, kdy provozovaly v těchto barvách letouny typů Boeing 707, Lockheed L1011 a Boeing 747. Letoun v livery Alia byl včera poprvé nasazen na pravidelnou linku RJ111 z Ammánu na londýnské letiště Heathrow.

(foto: Royal Jordanian)

Témata