RivieraJet: změníme cestování přes Atlantik

24.02.2004 - USA & KanadaNa obzoru se objevila zcela nová aerolinie RivieraJet Airways. Pokud se této aerolinií podaří její nesmělé plány, bude to znamenat revoluci v cestování přes Atlantik. Společnost chce nabízet low-cost letenky současně při zachování vysokého standartu cestování, do něhož řadí bezplatné menu, individuální audio-video systém nebo možnost připojení k internetu.

Společnost se odvolává na obchodní model JetBlue Airways a chce jej pouze modifikovat pro dálkové linky. Náklady by měly být nižší i díky moderním letounům. V současnosti se jedná o nákupu nebo leasingu buď letadel typu Boeing 767-300ER nebo Airbus A330-200. Hlavními centry by se měla stát tři města na východním pobřeží USA. RivieraJet podle svých slov už dosáhly dohody s letištěm New York – JFK a Ft. Lauderdale. Odtud by měly provozovat linky do Velké Británie, Německa, Francie, Itálie, Španělska, Švýcarska a zemí Beneluxu.

Tým poradců RivieraJet nedávno obohatil Sir Freddie Laker, zakladatel proslulých Laker Airways. Aerolinie budou nabízet cestujícím tři třídy. Bude se jednat o business class, economy plus a ekonomickou třídu, která se bude vyznačovat celokoženými sedadly a rozestupy 32 palců. Plány aerolinií se zdají až neuvěřitelné a společnost sama ještě shání investory, nicméně start je stanoven již na tento rok.

Štítky