Rada Airlines rozšířily flotilu o nákladní Iljušin Il-62MGr a Antonov An-74F

02.01.2021 - EvropaBěloruská nákladní letecká společnost Rada Airlines v průběhu listopadu loňského roku převzala dva letouny. Do své flotily zařadila Antonov An-74-200F registrace EW-286TL a dále druhý nákladní Iljušin Il-62MGr registrace EW-505TR. Převzatý Il-62MGr byl vyroben v roce 1992 a dříve jej provozovala kyrgyzská společnost Manas Air Cargo. Antonov An-74F v minulosti létal u lotyšské KS Avia.

Iljušin Il-62MGr běloruské společnosti Rada Airlines (foto: Jeroen Stroes Aviation Photography/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Rada Airlines byly založeny v roce 2015. Jedná se o soukromou aerolinii sídlící v Minsku, která se zaměřuje na zajišťování charterové nákladní přepravy. Společnost je posledním civilním dopravcem v Evropě, který provozuje letouny Iljušin Il-62.

Do listopadu běloruská aerolinie provozovala jeden Il-62MGr registrace EW-450TR. Letoun v minulosti létal u východoněmecké společnosti Interflug, později u Uzbekistan Airways. S nově přidanými letouny Rada Airlines nyní provozují tři nákladní letouny.

Odlet nákladního letounu Rada Airlines z Bratislavy (zdroj: Aviation Awesome/YouTube)

Témata