Qatar Airways a Bulgaria Air se dohodly na code-sharingu

08.03.2020 - EvropaQatar Airways podepsal koncem února se společností Bulgaria Air dohodu o code-sharingu. První lety se sdílenými kódy se uskutečnily toto pondělí. Kód Bulgaria Air se objevil na lince Qatar Airways z Dohy do Sofie. Cestující bulharského dopravce tak mohou využít této linky a následných návazných spojů pro lety do destinací na Blízkém východě, Africe a Asii. Naopak kód Qatar Airways se objevil na dvou vnitrostátních linkách ze Sofie do Burgasu a Varny.

Bulgaria Air - Embraer 190 (foto: Bulgaria Air)

Qatar Airways zahájil pravidelné lety do Bulharska v roce 2011. Linka z Dohy byla tenkrát provozována čtyřikrát týdně. Dnes společnost nabízí cestujícím celkem 14 letů týdně v každém směru mezi Katarem a Bulharskem.

Bulgaria Air vzniky v roce 2002 jako nástupce zkrachovalé společnosti Balkan. V roce 2006 byla aerolinie zprivatizována konkurenčnímu Hemus Air. V současnosti Bulgaria Air létá do 25 destinací v Evropě. Flotila se skládá z devíti letadel typů Embraer 190, Airbus A319 a A320. Z hlediska nabízené kapacity je Bulgaria Air po Wizz Air druhou největší aerolinií v Bulharsku.

Štítky