Pronájem A319 ČSA u Eurowings během léta skončí, letouny se vrátí zpět

19.01.2020 - EvropaZhruba první polovinu letošního roku bude trvat pronájem tří letadel Airbus A319, které České aerolinie (ČSA) pronajaly i s posádkami německé nízkonákladové dceři Lufthansy, firmě Eurowings. Všechny tři stroje jsou bázovány na letišti ve Stuttgartu. Podle mluvčího Eurowings je však už konec této spolupráce v dohledu, k ukončení pronájmu by mělo dojít zhruba v druhé polovině léta 2020.

Airbus A319 ČSA pronajatý Eurowings na letišti ve Stuttgartu (foto: Juke Schweizer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

ČSA se dohodly s Eurowings koncem roku 2018 na pronájmu svých strojů A319 na dobu 12-18 měsíců. Původně pro Eurowings létalo celkem pět letadel A319, ty měly vloni vedle Stuttgartu také základnu v Bruselu. Dříve ČSA plánovaly, že po ukončení pronájmu u Eurowings, budou letouny vráceny leasingové společnosti. Nyní by se však měly pronajaté A319 vrátit zpět k ČSA.

Sjednocování flotily Eurowings je jedním z hlavních bodů strategie, kterou pro svoji nízkonákladovou dceru určila strategie Lufthansa Group vydaná v polovině roku 2019. V budoucnu by Eurowings měl provozovat výhradně jen typ Airbus A320. Letos v rámci objednávky Lufthansa Group by měly být Eurowings dodány čtyři nové A320neo, na rok 2022 je plánovaná velká dodávka až 16 strojů tohoto typu. Do té doby by flotila Eurowings a nabídka sedačkové kapacity měla dočasně klesnout. Firma postupně ruší některá méně lukrativní spojení.

Lufthansa Group doufá, že díky této strategii stoupnou šance Eurowings úspěšně čelit čím dál tvrdšímu konkurenčnímu boji s ostatními nízkonákladovými společnostmi.

Štítky