Primera Air nabídne dálkové lety také z Frankfurtu

07.09.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Primera Air oznámila, že nově bude provozovat transatlantické linky také z Frankfurtu nad Mohanem. Společnost bude v příští letní sezóně provozovat z největšího německého letiště čtyři dálkové linky. Jako první bude 16. června 2019 zahájena linka na newyorské letiště J.F. Kennedyho, která bude provozována denně. O pět dní později bude otevřena další denní linka do Toronta. 16. července Primera Air začne provozovat další linku do Kanady, když nabídne čtyřikrát lety do Montrealu. Jako poslední pak bude o den později zahájeno spojení do Bostonu, jež bude operováno rovněž čtyřikrát týdně. Všechny lety budou provozovány novými Boeingy 737 MAX 9, které společnost převezme v příštím roce.


Společnost Primera Air v loňském roce objednala až 20 letadel Boeing 737 MAX 9 v celkové hodnotě 950 milionů dolarů (foto: Boeing Co.)

Všechny nové linky jsou již dostupné v rezervačním systému na webových stránkách Primera Air. Jednosměrné letenky na všechny čtyři nové linky začínají na 149 eurech. Jedna se však o přepravu ve třídě Light v rámci níž muže mít cestující pouze příruční zavazadlo o maximální velikosti 25x33x20 cm. Zapsané zavazadlo zahrnuje až vyšší tarif Comfort za ceny začínající na 205 eurech.

Společnost Primera Air má sídlo v Lotyšsku, mateřskou společností je však islandská Primera Travel Group. Aerolinie se dlouhou dobu zaměřovala na lety s turisty do prázdninových destinací v oblasti Středozemního moře. V letošní letní sezóně zahájila Primera Air transatlantické lety z londýnského letiště Stansted a z pařížského letiště Charlese de Gaulla. Společnost rovněž chtěla provozovat lety do USA a Kanady také z anglického Birminghamu, tyto linky však byly zrušeny. Lety z Birminghamu by však měly být zahájeny v příští letní sezóně. Společnost dále oznámila zahájení dálkových letů z Bruselu a Berlína.

Štítky