Přímé vlaky spojí Norimberk s letištěm Mnichov

10.07.2024 06:55 - EvropaPodle železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) bude hlavní nádraží v Norimberku spojeno od prosincové změny jízdního řádu ve dvouhodinovém taktu s letištěm v Mnichově. Společnosti DB Regio a Agilis totiž spojí linku RE50 mezi Norimberkem a Řeznem (německy Regensburg) a linku RE22 mezi Řeznem a letištěm v Mnichově. Právě letiště v Mnichově dlouhodobě volá po lepším napojení na německou železniční síť.

Zatím je spojeno S-Bahnem s centrem Mnichova a tamním hlavním nádražím, ovšem s velmi dlouhou jízdní dobou přes 40 minut. Takže i přes časté rychlovlaky ICE mezi centry Norimberka a Mnichova je dosud cesta vlakem mezi Norimberkem a letištěm zdlouhavou záležitostí. Ministr dopravy Christian Bernreiter (CSU) hovořil o "přímém zásahu" ve snaze zlepšit železniční spojení v této části Bavorska. Z nového spoje bude těžit i okolí Norimberka a západní část Horní Falce. Nový železniční letištní expres bude totiž zastavovat také v Neumarktu, Parsbergu a Beratzhausenu. Kromě toho budou mít Freising, Moosburg, Landshut opět přímé spojení s Norimberkem.

A právě s Norimberkem má díky dálnici časté autobusové spoje i Praha či Plzeň. Ty staví v Norimberku právě nedaleko hlavního nádraží.

dvou patrový vlak DB Regio, červen 2011 (autor: Oxyman, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0 )

Témata