Praha je na mapě potencionálních destinací Air Canada

11.11.2004 - USA & KanadaPrezident kanadských aerolinií Robert Milton na výroční Smith Barney Citigroup Transportation Conference v New Yorku poodhalil, kam se budou Air Canada ubírat. Společnost se stejně jako některé americké aerolinie v budoucnu zaměří na poměrně dobře vydělávající mezinárodní linky. Zveřejněna byla mapa teoretických destinací, které by byly nalétávány non-stop z Toronta. Vedle Budapešti, Varšavy, Moskvy, Káhiry, Karáčí, Colomba, Dubaje a dalších asijských destinací se na ní objevila i Praha. Několik dalších nových dálkových linek bylo navrženo i v případě Montrealu a Vancouveru.

Aerolinie chtějí při expanzi využít především nižších nákladů, kterých jsou schopné po restrukturalizaci dosáhnout, a nové striktní požadavky USA na tranzitní víza, které odrazují velkou část cestujících od přestupu na území USA. Zmíněny pak byly také destinace Bejrút a Teherán. "Hodně Iránců stejně jako Libanonců žije jak v USA tak Kanadě, ale myslím si, že to bude ještě dlouho trvat, než uvidíme nějakého amerického dopravce na letišti v Bejrútu," uvedl k tomu Milton.

Další růst na mezinárodních linkách podle prezidenta aerolinií zcela jistě nastane. To si vyžádá zařazení dalších letadel do flotily. Na to Air Canada již zareagovaly, když opět zprovoznily dva letouny Boeing 767, které byly před časem uzemněny.

Štítky