Eurowings odvrátil stávku pozemního personálu na Mallorce

27.06.2024 08:00 - EvropaUpdate 28.6.2024 20:30: Letecká společnost Eurowings se dohodla s odbory a červencová hrozba stávky pozemního personálu na Mallorce je tak zažehnána.


Původní článek:

Pozemní personál společnosti Wings Handling Palma (WHP) bude v červenci stávkovat. Společnost Wings Handling Palma je dceřinou společností letecké společnosti Eurowings a zajišťuje pro ni na Mallorce pozemní služby. Zhruba 300 zaměstnanců společnosti Wings Handling Palma má mimo jiné na starosti nakládku a vykládku letadel, přepravu posádky, cestujících a zavazadel, jakož i pomoc při startování motorů a přesunu letadel.

Odboroví předáci vyzvali k protestní akci kvůli řadě sporů, zejména chtějí dosáhnout zlepšení pracovních podmínek a posílení pracovních práv. Plánované dny stávky jsou 1., 5., 7., 10., 12. a 13. července, nicméně rychle svolaný protest lze očekávat po celou první polovinu července respektive až do urovnání sporu. Stávka pravděpodobně povede ke zpoždění a zrušení letů společnosti Eurowings na Mallorku. Její sekundární dopad se však může projevit i na jiných letištích a letech společnosti Eurowings i jinam, například v případě zpožděného příletu letadla z Mallorky na cílové letiště odkud pak má letadlo letět do jiné destinace.

Poznamenejme, že společnost Eurowings nabízí ze své základny v Praze na Mallorku v červenci přímé lety 5x týdně, a to v pondělky, úterky, středy, pátky i neděle. V další dny nabízí Eurowings z Prahy lety na Mallorku s přestupem v Düsseldorfu.


leadla společnosti Eurowings na letišti Palma de Mallorca, listopad 2019 (autor: GerritR, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata