Polský SprintAir bude létat do Prahy

29.02.2016 - Česká republikaLetecká společnost SprintAir oznámila ve čtvrtek zahájení pravidelných letů z Radomi, které leží na jihovýchodě Polska v Mazovském vojvodství. Jednou ze čtyř ohlášených nových spojení bude i pravidelná linka do Prahy. Ta bude provozována od 18. května dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli. V pátek bude let SRN717 odlétat z Radomi v 9:00 a v Praze přistane v 10:40. Zpět z Prahy se bude letoun vracet v 11:30 a na letišti v Radomi dosedne ve 13:10. Pro nedělní let SRN721 bude vyhrazeno pozdní odpoledne a večer: z Radomi je odlet v 16:50 a přílet na ruzyňské letiště v 18:30, odlet zpět bude v 19:20 s přistáním v Radomi ve 21:00. Na lince do Prahy bude létat Saab 340 pro 33 cestujících.

SprintAir - Saab 340
SprintAir - Saab 340 (foto: Port Lotniczy Radom)

Spojení mezi Prahou a Radomí provozovaly vloni krátce od 18. září do 26. října ČSA. Poté ještě od 20. prosince do 22. února ČSA zajišťovaly lety z Prahy do Radomi s mezipřistáním v Ostravě pro polské cestovní kanceláře, přičemž část kapacity byla ve volném prodeji.

Radom - terminál
Terminál pro cestující na letišti v Radomi (foto: Port Lotniczy Radom)

Spolu s linkou do Prahy ohlásil SprintAir lety z Radomi do dalších tří destinací. Po Praze bude druhou zahraniční destinací Berlín, kam bude společnost létat dvakrát týdně vždy v pondělí a ve středu. Dále SprintAir nabídne cestujícím z Radomi vnitrostátní linky do Gdaňsku a Wroclawi, které budou rovněž provozovány dvakrát týdně. Po airBaltic a ČSA je SprintAir v pořadí třetím dopravcem, který se v krátkém čase pokouší rozlétat pravidelné lety z Radomi.

SprintAir - linky z Radomil
Nové pravidelné linky SprintAir z Radomi (zdroj: SprintAir)

Tomáš Hampl


Štítky: PrahaSprintAirPolskoLinky ČR-PolskoNové linky z PrahyRadom