Počet cestujících Turkish Airlines vzrostl v lednu o 37 procent

12.02.2018 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines přepravila v lednu 5,7 milionů cestujících, což v meziročním srovnání představovalo růst o úctyhodných 36,6 procent. Společnost poprvé přepravila v lednu přes 5 milionů pasažérů.


(foto: Mehmet Mustafa Celik/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

K růstu počtu cestujících výrazně přispělo lepší vytížení letadel, které v lednu dosáhlo výše 79,8 procent. Jedná se o nejvyšší lednové vytížení letadel v historii firmy. Vytížení letů vzrostlo do všech obsluhovaných regionů, přičemž nejvyšší růst, a to o 13procentních bodů byl zaznamenán na linkách do Severní Ameriky.

Nabízená kapacita (v ASK) vzrostla v meziročním porovnání o 17 procent. Výrazněji vzrostla kapacita na vnitrostátních letech (+ 33 procent) oproti mezinárodním spojům (+ 15 procent).

V lednu vrostl Turkish Airlines objem přepraveného nákladu a pošty meziročně o 34 procent na 86204 tun. Nejvyšší růst byl zaznamenán na linkách na Blízký východ (+ 45 procent), na vnitrostátních letech (+ 44 procent) a na spojích do evropských zemích (+ 39 procent).


(foto: Robert Underwood/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Ke konci ledna provozovala společnost Turkish Airlines celkem 331 dopravních letadel, což bylo o dvě méně než před rokem. Počet širokotrupých letadel vzrostl meziročně z 87 na 90, zatímco počet letadel s jednou uličkou klesl z 235 na 223. Turecký dopravce rozšířil v posledním roce flotilu výhradně nákladních letounů z 11 na 18.

Turkish Airlines jsou aerolinií, která létá do nejvíce mezinárodních destinací na světě. Aktuálně letouny společnosti pravidelně přistávají na 251 zahraničních letištích. Dalších 51 cílů obsluhuje společnost svými pravidelnými lety v Turecku.

Témata