Pád Air Ostrava

03.03.2000 - Česká republikaVe středu ráno uskutečnila Air Ostrava prozatím svůj poslední let a to na lince Ostrava - Praha. Vedení firmy vydalo strohé prohlášení: "Vzhledem k obtížné ekonomické situaci byla firma nucena ke dni 1. 3. 2000 zastavit provoz letecké dopravy na svých pravidelných linkách." Desítky cestujících, kteří chtěli letět z Ostravy do Prahy museli vzít zavděk náhradní autobusovou přepravou. Vedení ostravského letiště začalo jednat s ČSA o náhradní letecké dopravě. ČSA uvedly, že již příští týden začnou létat místo Air Ostrava na lince Praha - Ostrava. Podle pátečních Lidových novin zajišťuje spojení mezi na této lince jednou denně Fischer Air.

Pád Air Ostrava způsobil i problémy automobilce Škoda Auto, pro kterou společnost létala linku Praha - Braunschweig. Škoda se dohodla na náhradní přepravě se společností Aba Air.

Air Ostrava - Saab 340
Saab 340 společnosti Air Ostrava na letišti v Hannoveru (foto: Torben Guse)

Air Ostrava byla do konce loňského roku součástí Chemapolu, který je nyní v konkursu. Od začátku tohoto roku je vlastněna investiční a kapitálovou společností Dopravní a finanční služby.

Štítky