Od října bude mít Praha linku s Bangkokem, tvrdí Babiš

27.04.2019 - Česká republikaOd 26. října 2019 by měla mít Praha přímé letecké spojení s thajským Bangkokem. Uvedl to český premiér Andrej Babiš na svém Twitteru. Podle předsedy vlády linku otevře AirAsia jako své první spojení do Evropy. Dodejme, že operujícím dopravcem budou pravděpodobně Thai AirAsia X.

„V půlce ledna jsem po jednání s @AirAsia slíbil tady na Twitteru, že tahle společnost do letošních Vánoc otevře přímou linku Bangkok-Praha. Její první do Evropy. A mám dobrou zprávu. Konečně vím přesné datum a bude to o dost dřív. Z Prahy přímo Bangkoku doletíte už 26. října,“ uvedl Babiš dnes ve svém tweetu.

Andrej Babiš jednal o otevření linky se zástupci Thai AirAsia X v polovině ledna v Bangkoku během své oficiální návštěvy Thajska. Tehdy český premiér uvedl, že společnost otevře do letošních Vánoc linku do Prahy. Babiš tehdy uvedl, že se jedná o jeden let denně a zbývá již doladit jen administrativní záležitosti.

Podle dřívějšího prohlášení českého velvyslance v Thajsku Marka Libřického létá do Thajska zhruba 43 tisíc Čechů ročně. Do Česka naopak míří kolem 50 tisíc Thajců ročně.

Andrej Babiš po lednovém jednání se zástupci Thai AirAsia a Thai AirAsia X (foto: Úřad vlády ČR/Twitter)

Témata