Od června budou do Košic létat Turkish Airlines

18.04.2016 - SlovenskoNa dnešní tiskové konferenci Letiště Košice a Turkish Airlines potvrdili zástupci tureckého dopravce svůj dříve ohlášený záměr létat do Košic. Nová pravidelná linka z istanbulského letiště Atatürk bude provozována od 16. června 2016 třikrát týdně a to vždy v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Na linku mají být nasazovány letouny Boeing 737-800, Airbus A320 nebo A319. Košice budou v pořadí 293. destinací v síti Turkish Airlines.

Představitelé Turkish Airlines, Letiště Košice a města Košic (foto: Letisko Košice/Facebook)

Fatih Cigal, viceprezident Turkish Airlines pro obchod v regionu střední Evropy, uvedl, že Košice mají díky kultuře, historii, obchodu a turistice vysoký potenciál být destinací v globální síti tureckého dopravce. Levend Arisoy, generální manažer Turkish Airlines pro Slovensko, očekává velký zájem o novou linku do Košic a věří, že do konce roku bude mít Turkish Airlines denní spojení s Košicemi. „Pro nás Košice nejsou 'jen' Košice. Bereme do úvahy hned několik regionů, celé východní Slovensko s městy jako Prešov, Poprad či Michalovce, severovýchod Maďarska (Miskolc), severozápad Rumunska, jihovýchod Polska a Zakarpatskou Ukrajinu,“ uvedl dále Arisoy pro server Teraz.sk.

Představitelé Letiště Košice považují zahájení letů Turkish Airlines za významný milník. Poprvé se totiž podařilo letišti přilákat leteckého dopravce globálního významu, který dokáže nabídnout spojení do vysokého počtu destinací po celém světě.

Letoun Turkish Airlines na letišti v Košicích (foto: Letisko Košice)

Témata