Nový rumunský startup Fly Lili plánuje spojit 3 rumunská města s Mnichovem

19.05.2021 - EvropaV Rumunsku vzniká plán nového startupu na provozování pravidelných nízkonákladových letů do Německa. Stojí za ním stávající společnost Fly Lili S.R.L., založená v Bukurešti v roce 2020 podnikatelem Jurgenem Faffem.

Fly Lili plánuje spojit bavorskou metropoli Mnichov přímou linkou s rumunskými městy Sibiu se 169 tisíci obyvateli, Suceavou s 124 tisíci obyvateli a Satu Mare se 102 tisíci obyvateli. Do Sibiu plánuje společnost létat z Mnichova denně, Suceavu a Satu Mare mají obsluhovat dva spoje týdně. Linky mají být podle představy majitele firmy provozovány již v létě roku 2021 letadlem Airbus A320-231. To má být dále využito na charterových linkách, respektive v částečném wetlease pronájmu, o čemž nyní management společnosti intenzivně jedná. Kromě toho má mít společnost ve flotile ještě i druhé letadlo, nákladní Airbus A310-300F.

Přestože se může zdát tento plán na první pohled nezávislému pozorovateli jako velmi rizikový až naivní, společnost si již dokázala zajistit ICAO kód LIL a podle inzerátů na SkyJobs.com shání pro oba stroje piloty. Podle stránek společnosti nabízí volná místa též i palubnímu i pozemnímu personálu.

Vizualizace budoucího vzhledu Airbusu A320 společnosti (zdroj: flylili.com)

Témata