Nový rekord A321LR. Letoun Azores Airlines překonal vzdálenost 7874 kilometrů.

11.09.2021 - EvropaAirbus A321LR registrace CS-TSI portugalské letecké společnosti Azores Airlines uskutečnil v úterý 7. září rekordní let, když bez mezipřistání letěl z Oaklandu v Kalifornii na ostrov Terceira na Azorech. Při letu dlouhém devět hodin a 49 minut letoun uletěl vzdálenost 7874 kilometrů, což je nový rekord typu A321LR.

Azores Airlines - Airbus A321LR (foto: Airbus)

Azores Airlines tak překonaly svůj dosavadní rekord, kdy v lednu letošního roku letěl Airbus A321LR bez mezipřistání z Lisabonu do kolumbijské Bogoty. Letoun tehdy překonal vzdálenost 7651 kilometrů. Držitelem předchozího rekordu byla kanadská společnost Air Transat, která stroj tohoto typu nasadila na let z Montrealu do Atén a uletěla s ním vzdálenost 7600 kilometrů.

Rekordní let Azores Airlines z Oaklandu na ostrov Terceira na záznamu Flightradar24 (zdroj: flightradar24.com)

Azores Airlines dříve znamé jako SATA International jsou portugalskou aerolinií s hlavní základnou na letišti Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Vlastníkem společnosti je skupina Grupo SATA, která ještě provozuje druhou aerolinii SATA Air Açores zaměřenou na lety mezi jednotlivými ostrovy Azorského souostroví. Do roku 2018 Azores Airlines poutaly pozornost jako jeden z posledních provozovatelů letadel Airbus A310. Tyto letouny byly nahrazeny stroji A321neo a A321LR.

Na podzim plánují Azores Airlines začít létat na další transatlantické lince. K dosavadním letům z Azorských ostrovů do Bostonu a Toronta přibude od 29. listopadů spojení z Funchalu na Madeiře na newyorské letiště J.F. Kennedyho. Nová linka bude zatím provozována jednou týdně letounem Airbus A320neo.

Štítky