Nový Boeing 777 Air Canada zamíří nejdříve do Londýna

05.03.2007 - USA & KanadaAir Canada zveřejnila seznam linek, na kterých se letos objeví zbrusu nová letadla Boeing 777-300ER. Vůbec první komerční lety tohoto typu v barvách Air Canada se uskuteční během dubna na lince Toronto – Londýn (Heathrow). Od června se „triple-seven“ s javorovým listem objeví na linkách z Toronta do Frankfurtu a Tokia. V červenci bude následovat trasa Vancouver – Tokio. O měsíc později budou tato nově dodávaná letadla obsluhovat také linku Toronto - Hongkong.

14. prosince bude nový typ nasazen i na non-stop linku Vancouver – Sydney. Ta nyní představuje jediné non-stop spojení Austrálie a Kanady. V současnosti je obsluhována letouny Boeing 767-300. Ve směru do Austrálie je však u tohoto typu letadla stále nutné technické mezipřistání na Havajských ostrovech. Již 1. února 2008 dojde na této lince ale opět ke změně typu letadla. Nasazen na ní totiž bude první dodaný stroj Boeing 777-200LR. Všechny zmíněné linky nazývá Air Canada ve své tiskové zprávě jako klíčové.

Air Canada letos obdrží osm strojů „triple-seven.“ Aerolinie mají celkem objednáno 18 letadel a na dalších 18 mají opce. V roce 2010 pak začnou dodávky letounů Boeing 787. V jejich případě společnost zavázala převzít 14 kusů a na 46 dalších si zajistila opce.

Štítky