Novinky ruské společnosti Sibir

10.07.2004 - EvropaRuská letecká společnost Sibir, která je po Aeroflotu druhou nejvýznamější ruskou aerolinií, přichystala na červenec řadu novinek. 3. července byl poprvé na linku Moskva - Nižnevartovsk nasazen Airbus A310-300, první "západní" letoun ve flotile Sibiru. Společnost má nyní pronajaty do konce roku 2007 dva letouny A310. 8. července bylo otevřeno nové vnitrostátní spojení z Moskva do Čeljabinsku (denně IL-86 a Tu-154). Čeljabinsk je prvním uralským městem, které Sibir zahrnul do své sítě.

Společnost dále zahájila lety z moskevského letiště Domodovovo na dvou nových linkách do Německa: od 3. července létá Sibir na letiště Lipsko/Halle (1x týdně Tu-154M) a 10. července do Stuttgartu (2x týdně Tu-154M). Cestující na obou linkách mohou využít Domodevovo k přestupu na vnitrostátní linky společnosti, k dispozici jsou například návazné lety do Barnaulu, Irkutsku, Kemerova, Novosibirsku a Omsku. Ruský dopravce dále v červenci rozšiřuje lety i do dalších destinací v Německu, které již dříve obsluhoval. Od 10. července jsou v provozu nové přímé linky Kemerovo - Hannover a Novosibirsk - Mnichov, 11. července budou zahájeny lety do Mnichova z Barnaul a 21. července do Omsku.

Sibir se nezaměřuje ale jen na západní Evropu, expanduje i východním směrem. Od 10. července je k dispozici nové spojení Irkutsk - Niigata. Od nové linky se očekává další rozvoj cestovního ruchu, v irkutské oblasti a na Bajkalu je očekáváno letos přes 1500 japonských turistů.

Štítky