Nové Australian Airlines zahájily provoz

03.11.2002 - Asie & AustrálieNová nízkonákladová společnost Australian Airlines zahájila 27. října provoz prvním letem z Cairns ležícím v australské provincii Queensland do japonského Nagoyi. Společnost je dceřinou pobočkou Qantas Airways zaměřující se na low-cost lety. Cestujícím Australian Airlines nabízejí letenky o 25-30 procent levnější než jsou k dispozici u klasických leteckých společností.

Ze své základny v Cairns chtějí Australian Airlines v dalších měsících nabídnout pravidelné linky také do Fukuoky, Osaky, Hongkongu, Singapuru a Tchaj-pej. Do konce letošního roku má být flotila tvořena čtyřmi letouny Boeing 767-300ER. Do konce příštího roku se počítá s navýšením počtu letadel až na dvanáct 767-300ER.

Letouny Australian Airlines obdržely atraktivní oranžové zbarvení s vyobrazením klokana na ocasu v aboridžinském stylu. Vyobrazením klokana lze vnímat také jako odkaz na dřívější Australian Airlines (původně Trans Australia Airlines), které byly v roce 1992 pohlceny společností Qantas.

Štítky