Nové aerolinie na berlínských letištích

14.03.2004 - EvropaOsm nových společností začne od nového letního letovýho řádu létat na některé z berlínských letišť: Aer Lingus, Basiq Air, Blue1, easyJet, Icelandair, Norwegian, Iran Air a Wizz Air. Celkem nové aerolinie zajistí lety z Berlína do 22 destinací. Nejvíce novinek zaznamenává Schönefeld, které v současnosti je nejrychleji rostoucím letištěm v Německu. Letiště se v poslední době totiž profiluje jako letiště nízkonákladových aerolinií.

Nejdůležitější novinkou je easyJet, který má 28. dubna zahájit lety ze své nové základny na berlínském letišti Schönefeld. K prvnímu letu odstartuje A319 na lince na londýnské letiště Luton. Postupně do poloviny června bude easyJet otevírat další linky do 12 měst Evropy: Liverpoolu (28.4.), Newcastlu (1.5.), Paříže - Orly (6.5.), Athén (13.5.), Nice (13.5.), Kodaně (13.5.), Bristolu (20.5.), Palma de Mallorca (20.5.), Barcelony (9.6.), Budapešťi (17.6.), Bazileje (17.6.) a Neapole (17.6.).

Dalším nízkonákladovým dopravcem nově létajícím na letiště Schönefeld je holandská společnost Basiq Air, který začal létat 29. února denně na lince z Rotterdamu. 8. března zahájila lety finská aerolinie Blue1 z Helsinek na letiště Tegel (6x týdně).

29. března otevírá denní linku z Osla na Schönefeld společnost Norwegian, od 30. března začne na stejné letiště létat 3x týdně irský Aer Lingus. S rozšířením EU zahajuje denní lety z Budapešti a Katovic na Schönefeld nová středoevropská nízkonákladová společnost Wizz Air.

"Domácí" dopravce Air Berlin během letní sezóny rozšíří svou síť o dvě nové destinace - Barcelonu a Budapešť. Hapag Lloyd Express má nově létat třikrát týdně z Tegelu do Klagenfurtu a Neapole. Germania Express hodlá nově létat se svými Fokkery 100 z Tempelhofu do Athén a Istanbulu, z Tegelu do Rimini. Společnost EAE spojí od 15. března Tempelhof s letištěm Münster/Osnabrück.

6. června otevírá přímé spojení s Reykjavikem na Islandu společnost Icelandair. A konečně - od poloviny června bude s Airbusem A310 létat 1x týdně z Teheránu na Tegel Iran Air.

Štítky