Nová španělská společnost Uep Airways se chystá na start

13.03.2021 - EvropaUep Airways je nová španělská regionální aerolinie, která plánuje zahájení provozu ve druhém čtvrtletí letošního roku. Se třemi letouny ATR 72 chce létat na linkách mezi Baleárskými ostrovy Mallorca, Menorca a Ibiza. Později by společnost ráda rozšířila svou nabídku také o linky do Valencie a Alicante.

Uep Airways - ATR 72 (zdroj: hosteltur.com)

Nového dopravce založila španělská letecká společnost Swiftair spolu se španělským podnikatelem Rafaelem Gallegem. Swiftair, který se dosud zaměřoval na ACMI pronájmy a charterové lety, má v nové aerolinii podíl ve výši 65 %.

Uep Airways vidí zejména příležitost v zmíněných letech mezi Baleárskými ostrovy, na kterých došlo vloni k poklesu počtu přepravených cestujících zhruba o 50 %. Silná je zejména linka mezi Mallorcou a Menorcou s více než milionem přepravených cestujících v roce 2019. Pro samotný Swiftair tyto lety nejsou úplnou novinkou, poněvadž dříve zajišťoval provoz těchto linek pro španělskou Air Europa.

Nová společnost chce již v polovině dubna spustit prodej letenek a o měsíc později by měl být zahájen provoz na prvních linkách.

Témata