Nová chorvatská společnost Fly Air41 Airways má licenci a zahájí provoz

19.08.2021 - EvropaV uplynulých dnech získala od chorvatského leteckého úřadu osvědčení leteckého provozovatele nová společnost Fly Air41 Airways. Za jejím vznikem stojí zakladatel a šéf německé letecké společnosti Sundair Marcos Rossello. Fly Air41 Airways sídlí v chorvatském Záhřebu a v současnosti má ve flotile jeden Airbus A319. Jedná se o letoun registrace 9A-BER pronajatý od Sundair.

Fly Air41 Airways - Airbus A319 (foto: Fly Air41 Airways)

Nový dopravce se na svém webu označuje za sesterskou společnost Sundair a dále uvádí, že bude létat ze základen v Německu jako je Lipsko do dovolenkových destinací v oblasti Středozemního moře, Rudého moře a na Kanárské ostrovy. V brzké době má být flotila rozšířena o dva Airbusy A320.

Německý server Aerotelegraph upřesnil, že zmíněný Airbus A319 bude mít základnu na letišti v Lipsku, odkud bude létat pro německé cestovní kanceláře. První let se má uskutečnit již zítra z Lipska na Korfu. Podle Aerotelegraph budou i letouny Fly Air41 Airways létat v livery Sundair.

První zprávy o této nové chorvatské aerolinii uváděly, že společnost chce létat charterové lety mezi Německem a letišti na chorvatském pobřeží. Konkrétně bylo zmiňováno letiště na chorvatském ostrově Brač. Nyní není jasné, zda se tyto původní plány uskuteční.

Sundair nyní mluví o společné flotile s Fly Air41 Airways. Podle všeho tak bude nová chorvatská společnost zajišťovat pro Sundair provoz několika letadel formou ACMI pronajmu. Vedle toho chce aerolinie létat i pro další komerční zákazníky, přičemž očekává vzhledem k velkému zájmu v této oblasti silný růst.

Témata