Nová arménská národní aerolinie Fly Arna představila livery svých letadel

20.01.2022 - EvropaPřipravovaný národní letecký dopravce Arménie představil minulý týden svou vizuální identitu a livery svých letadel. Logo a barvy nové společnosti Fly Arna vycházejí z arménských národních barev – červené, žluté a modré. Symbolem nové aerolinie má být stylizované písmeno A odkazující na název aerolinie i mateřskou zemi Arménii. Stylizace písmene A vyjadřující dynamiku bude využita v reklamě i na svislých ocasních plochách letadel. Celkově má vizuální identita představovat mladou a moderní leteckou společnost.

Představené livery letadel nové arménské společnosti Fly Arna (foto: Fly Arna)

Fly Arna je společným podnikem mezi arménským státním investičním fondem ANIF a skupinou Air Arabia Group. Obě strany se dohodly na vzniku nové společnosti vloni v červenci. Název nové letecké společnost byl vybírán ve veřejné soutěži, do které se přihlásilo přes 800 účastníků. Vítězný návrh Fly Arna vznikl spojením prvních písmen z názvu Armenian National Airlines.

Krátké video, které společnost Fly Arna zveřejnila spolu s představením vizuální identity (zdroj: Fly Arna/YouTube)

Management informoval, že Fly Arna již zahájila proces získání osvědčení leteckého dopravce. Další podrobnosti jako termín zahájení provozu, složení flotily a cíle linek mají být včas oznámeny. Nová společnost chce operovat jako nízkonákladová aerolinie z mezinárodního letiště Zvartnots v Jerevanu.

Témata