Nová aerolinie Beond zahájila luxusní lety z Malediv do Bavorska

17.11.2023 16:23 - Asie & AustrálieLetecká společnost Beond Airlines uskutečnila ve středu svůj první pravidelný let. Tato nová aerolinie nabízející cestujícím pouze byznys třídu zahájila lety mezi Mnichovem a Male na Maledivách. Linka provozována letounem Airbus A319 má mezipřistání v Dubaji na letišti Ál Maktúm International (Dubai World Central).

Díky nové lince Beond Airlines získalo mnichovské letiště po deseti letech opět přímé letecké spojení s Maledivy. Odlety z Mnichova jsou každou středu a neděli ve 21:40. Z Male nová linka odlétá ve stejné dny v 11:40.

Zahájení nové linky na mnichovském letišti (foto: Beond Airlines)

Dnes má Beond Airlines zahájit lety také na druhé své lince spojující Male s Curychem. Do Mnichova a Curychu bude společnost v zimní sezóně létat dvakrát týdně. Vzhledem k doletu A319 mají obě linky technické mezipřistání v Dubaji. Později mají být mezipřistání přesunuto do Rijádu v Saúdské Arábii.

Linka je obsluhována 19 let starým airbusem, který v minulosti létal u společností easyJet a Sundair. Letadlo je zcela černé s nápisem Beond v přední části trupu. Odlišnou zlatou barvou jsou jen obrysy písmen, a tak z dálky nemusí být název společnosti na trupu čitelný.

Sedadla na palubě Airbusu A319 (foto: Beond Airlines)

Kabina jediného Airbusu A319 je vybavena 44 plně sklopitelnými sedadly byznys třídy. Chybějící zábavní systém společnost nahrazuje iPadem, které je k dispozici pro každého cestujícího. Při koupi letenky si cestující může vybrat ze tří úrovní služeb. Maximální váha zapsaných zavazadel může být až 40 kilogramů, v nejvyšší úrovni služeb až 60 kilogramů. Příruční zavazadlo je do 10 kilogramů, v nejvyšší variantě do 15 kilogramů.

Beond plánuje získat druhé letadlo, a to Airbus A321LR, jež by měl být vybaven 68 sedadly. Na jaře příštího roku chce společnost zavést linku Dubaj – Milán. Dalšími destinacemi se mají stát Paříž a Vídeň. Beond výhradně cílí na dovolenkové cestující, kteří jsou si ochotni připlatit za let na dovolenou.

Dlouhodobé plány nové aerolinie jsou ještě více ambiciózní. Společnost chce v příštích pěti letech převzít dalších 32 letadel a létat do 60 destinací. Vizí je vybudovat Beond jako luxusní cestovní značku.

Za společností Beond Airlines stojí investoři z Dubaje a Malediv. Ředitelem nové aerolinie je Tero Taskila, který byl dříve provozním ředitelem airBaltic a šéfem Estonian Air.

Beond Airlines - Airbus A319 (foto: Beond Airlines)

Témata