Norwegian znovu otevře základnu v Barceloně

27.08.2022 - EvropaNízkonákladová společnost Norwegian počítá s další expanzí ve Španělsku. V příštím roce by měla podle španělského deníku El País znovu otevřít základnu na letišti El Prat v Barceloně. Mělo by se jednat o sezónní základnu se dvěma bázovanými letouny, jež by měly létat zejména do měst ve Skandinávii. Díky staronové základně by mělo vzniknout 60-70 pracovních míst pro létající personál.

Norwegian - Boeing 737 NG (ilustrační foto: Norwegian)

Před vypuknutím pandemie Covid-19 měla v Barceloně jednu ze svých hlavních základen. Z katalánské metropole společnost rovněž létala dálkové linky do Chicaga, Los Angeles, Miami, New Yorku-JFK a San Francisca. V roce 2021 se Norwegian rozhodl základnu v Barceloně zcela zrušit a propustit více než 600 zaměstnanců. Jedním z důvodu bylo rovněž rozhodnutí ukončit provoz dálkových linek.

Společnost rovněž počítá, že stejně jako letos bude v roce 2023 také provozovat základny ve španělské Malaze a Alicante. Norwegian se u svých evropských linek dlouhodobě zaměřuje na Španělsko, které je jednou z hlavních cílových zemí, kam linky společnosti směřují.

Témata