Norwegian uzavře základnu v Madridu

02.10.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norwegian oficiálně potvrdila dřívější informace španělského tisku o uzavření základny na madridském letišti Barajas. Podle norského dopravce bude provoz základny ve španělské metropoli ukončen v příštích měsících. Rozhodnutí o uzavření základny souvisí se změnou strategie, kdy Norwegian před expanzí upřednostňuje profitabilitu.

(ilustrační foto: Norwegian)

Společnost potvrdila, že zruší šest linek operovaných z Madridu. Od 27. října dojde k ukončení letů z Madridu do Palma de Mallorca a Stockholmu a od 8. ledna 2020 do Kodaně, Reykjavíku, Tenerife a na Gran Canaria. Norwegian bude nadále létat ze španělského hlavního města do Osla a na londýnské letiště Gatwick. Zachovány zůstanou i dálkové linky z Madridu do Los Angeles a New Yorku-JFK.

Podle odborové organizace španělských pilotů SEPLA přijde kvůli uzavření základen o práci okolo 70 pilotů. Podle španělského tisku Norwegian uvedl při jednání s odbory, že provoz některých linek z Madridu nebyl komerčně životaschopný.

Naopak Norwegian potvrdil, že nedojde k uzavření základen na Tenerife South a Gran Canaria. Původně společnost plánovala provoz obou těchto bází ukončit začátkem listopadu. V zimním období 2019/20 bude aerolinie provozovat 13 linek z Tenerife South a dalších 18 z Gran Canaria.

Témata