Norwegian tvrdě zasáhly omezení, létá jen s osmi letadly

04.02.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norwegian dnes zveřejnila přepravní výsledky za leden. Pandemie koronaviru a s ní spojená cestovní omezení srazily meziročně poptávku o 96 %, když aerolinie přepravila v lednu jen 72224 cestujících. Nabízená sedadlová kapacita se snížila až o 98 %. Obsazenost letadel byla pouhých 35,9 %.

Norwegian - Boeing 737-800 (foto: Norwegian)

V lednu společnost létala jen s osmi letadly převážně v Norsku na vnitrostátních linkách. „Pandemie má pokračující negativní dopad na naše podnikání, protože přetrvávají cestovní omezení. Děláme vše, co je v našich silách, abychom z této zkoušky vyšli jako silnější a konkurenceschopnější letecká společnost,“ uvedl Jacob Schram, výkonný ředitel Norwegian.

Norwegian oznámil v polovině ledna, že kvůli finančním dopadům současné pandemie, je nucen razantně změnit svou strategii. V rámci ní již nepočítá s dálkovými linkami a chce se zaměřit jen na obsluhu skandinávských zemí a linek z nich do důležitých evropských měst. V této souvislosti se společnost zbaví všech 35 dálkových letadel Boeing 787 Dreamliner a zruší základny v USA, ve Velké Británii, Francii a Itálii. Celkový počet provozovaných letadle se má snížit na 50 strojů Boeing 737-800 a 737 MAX.

Témata