Norwegian pozastavil svůj věrnostní program

07.02.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norwegian pozastavila od 1. února svůj věrnostní program Norwegian Reward. Společnost oznámila, že program bude pozastaven nejméně do doby, než bude ukončena bankrotová ochrana aerolinie, a kdy to umožní situace v souvislosti onemocněním Covid-19. Norwegian ujistil, že jeho cílem je opět program obnovit a v mezičase nebude znehodnocovat získané body CashPoints, přičemž hodnota jednoho bodu má nadále odpovídat jedné norské koruně.

(ilustrační foto: Norwegian)

Jaké dopady má pozastavení programu Norwegian Reward pro cestující? Členství v programu zůstává aktivní a pasažéři se mohou přihlásit na webu programu do svého účtu. Nicméně není možné sbírat nové body za nové lety a služby společnost Norwegian. Stejně tak není možné využívat výhod programu a nasbírané CashPoints utrácet. Naopak je možné sbírat body do programu u vybraných partnerů. Norwegian prodloužil platnost bodů o jeden rok.

Přestože nedojde k znehodnocení bodů, nemusí být v budoucnu program Norwegian Reward pro cestující tak atraktivní jako dosud. Důvodem je nedávno oznámená radikální změna strategie aerolinie. Kvůli dopadům onemocnění Covid-19 společnost již nepočítá s dálkovými linkami včetně transatlantických letů do USA a chce se zaměřit jen na obsluhu skandinávských zemí a na linky ze Skandinávie do důležitých evropských měst.

Možnost útraty nasbíraných bodů tak bude značně menší než před vypuknutím současné pandemie. Společnost rovněž upozorňuje, že i po obnovení programu může být užití bodů omezeno, pokud budou přetrvávat dopady pandemie. To může být velmi nepříjemné zejména pro ty cestující, kteří v loňském roce namísto vrácení peněz za zrušené lety využili možnost připsání bodů do Norwegian Reward s 20% bonusem.

Témata