Norwegian plánuje v příštím roce otevřít základnu v lotyšské Rize

26.10.2022 - EvropaNa dnešní tiskové konferenci k finančním výsledkům nízkonákladové aerolinie Norwegian její šéf Geir Karlsen na jeden z novinářských dotazů uvedl, že v příštím roce společnost plánuje otevření menší základny v lotyšské Rize. Zprávy o možném otevření základny se objevily již v srpnu.

Podle Karlsena by v Rize měly být bázovány dva letouny. Společnost se dívá na Rigu jako na příležitost zamířit mimo severské země, i když podle Karlsena lze Lotyšsko počítat v rozšířeném pojetí mezi skandinávské státy. Základna v Rize by měla využitá zejména pro linky do severských zemí, ve kterých Norwegian operuje. Společnost chce zkusit létat z Rigy také mimo tento region.

(ilustrační foto: Norwegian)

Nová základna by byla konkurencí především pro místní společnost airBaltic, která má v Rize svou hlavní provozní základnu. Dále také pro Ryanair, jež v lotyšském hlavním městě provozuje rovněž bázi. V současnosti Norwegian létá do Rigy z Kodaně, Osla, Stockholmu-Arlandy a Trondheimu.

Norwegian plánuje v příštím roce rozšíření své flotily ze současných 70 až na 82 letadel. V roce 2023 má společnost převzít 15 pronajatých letadel Boeing 737 MAX, jež nahradí nejstarší B737-800. Růst flotily by měl pokračovat i v roce 2024, a to až na 90-95 letadel.

Témata