Norwegian otevřel novou základnu v Billundu

07.04.2019 - EvropaNízkonákladová společnost Norwegian zahájila tento týden provoz nové základny v dánském Billundu. Společnost na místním letišti bázuje jeden Boeing 737-800 pro 186 cestujících. S novou základnou otevře Norwegian nové linky z Billundu do Fara (1x týdně od 11. května), Palma de Mallorcy (2x týdně od 6. května) a Ponta Delgady (1x týdně od 7. května).

Letoun Boeing 737-800 společnosti Norwegian na letišti v Billundu (foto: Norwegian)

První dubnový den již společnost obnovila lety na lince do španělské Malagy, na které nyní létá dvakrát týdně. Začátkem května má dojít k navýšení frekvence na čtyři lety týdně. Společnost rovněž létá na sezónních linkách do Alicante a Barcelony a na celoročně provozované lince do Osla.

Kromě pravidelných linek bude Norwegian zajišťovat přepravu klientů cestovní kanceláře Bravo Tours. Společnost tak bude v letní sezóně vypravovat pravidelné chartery na Kos, Zakynthos, Rhodos a do Chanie na Krétě.

Celkově tak bude Norwegian v letní sezóně pravidelně létat z Billundu do sedmi destinací a do dalších čtyř bude zajiťovat chartery. Společnost rozšířením letů v Billundu vyplňuje uvolněný prostor po loňském krachu dánské nízkonákladové aerolinie Primera Air.

Témata