Norwegian otevře první linku do Brazílie

29.11.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norwegian nabídne cestujícím v příštím roce novou linku z Londýna do Rio de Janeira. Nové spojení z londýnského letiště Gatwick bude provozováno od 31. března 2019 čtyřikrát týdně letounem Boeing 787-9 pro 344 cestujících. Odlety z Londýna budou vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Bude se jednat o první destinací Norwegian v Brazílii a druhou v Jižní Americe.

Boeing 787 Dreamliner společnosti Norwegian (foto: Norwegian)

„Naše nová linka do Rio de Janeira rozbíjí monopol na přímých letech mezi Velkou Británií a Brazílií,“ uvedl šéf Norwegian Bjorn Kjos. Dosud mezi Londýnem a Rio de Janeirem létají jen British Airways. Oproti letům britského dopravce má linka Norwegian přinést částečné snížení cen. Jednosměrné letenky do Rio de Janeira v ekonomické třídě začínají na 240 librách za let s příručním zavazadlem do 10 kg. Letenky s odbaveným zavazadlem začínají na 290 librách a 650 liber v Premium Class.

Norwegian chce navázat na úspěch letů do Buenos Aires a více se zaměřovat na Jižní Ameriku. Od 3. prosince společnost navýší frekvenci letů na lince z Londýna do argentinské metropole ze čtyř letů týdně na denní spojení. V polovin října zahájila provoz pobočka Norwegian Air Argentina, která se dvěma Boeingy 737-800 provozuje vnitrostátní linky v Argentině.

Pohled na Rio de Janeiro se světoznámou Cukrovou homolí (foto: Rafael Defavari/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Štítky