Norwegian otevře linku Göteborg – Praha

08.03.2018 - EvropaNízkonákladová společnost Norwegian Air Shuttle včera oznámila, že od 27. dubna 2018 začne pravidelně létat ze švédského Göteborgu do Prahy. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 186 cestujících. „Očekáváme, že novou linku může využít více téměř 16 tisíc cestujících v obou směrech,“ uvedla Kateřina Pavlíková z Letiště Praha.


Boeing 737-800 společnosti Norwegian na pražském letišti (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle zveřejněného letového řádu budou odlety z Göteborgu vždy v úterý a v pátek v 8:25 s příletem do Prahy v 10:05. Zpět z ruzyňského letiště bude linka startovat 10:40 a v Göteborgu přistane ve 12:20. Ceny zpátečních letenek z Prahy začínají na necelých 68 eurech.

S novým spojením bude Norwegian létat do Prahy již ze šesti měst. Göteborg doplní stávající linky společnosti do Bergenu, Helsinek, Kodaně, Osla a Stockholmu.

Z Prahy do Göteborgu létají ČSA, které do konce března linku provozují šestkrát týdně s mezipřistáním v Hamburku a jednou týdně bez mezipřistání. V rámci letního letového řádu ČSA navýší ve vrcholné sezóně počet letů bez mezipřistání až na sedm týdně, takže spojení bude provozováno až třináctkrát týdně.

Témata