Norwegian chce začít létat do Rio de Janeira

12.09.2018 - EvropaNízkonákladová společnost Norwegian plánuje zahájit pravidelné lety do brazilského Rio de Janeira. Provoz na nové dálkové lince by měl být zahájen na jaře příštího roku a linka obsluhována letouny Boeing 787-9 Dreamliner. Šéf aerolinie Bjorn Kjos to uvedl pro internetový server Flightglobal.com.

Norwegian se chce více zaměřit na jihoamerický trh, kde hledá nové příležitosti pro další růst. V letošním roce společnost zahájila lety z Londýna-Gatwick do Buenos Aires. Podle Kjose zvažuje možnost létat do Jižní Ameriky také ze svých základen v jižní Evropě, například z Madridu a Barcelony.


Boeing 787 Dreamliner společnosti Norwegian na londýnském letišti Gatwick (foto: Norwegian - CC BY 3.0)

V polovině října spustí pravidelné lety Norwegian Air Argentina, jež nabídne vnitrostátní linky z Buenos Aires. Provoz má být zahájen se šesti Boeingy 737-800, do konce letošního roku má počet letadel vzrůst na deset. V dlouhodobém výhledu chce argentinská dcera provozovat flotilu až 70 letadel.

Naopak Norwegian ukončí lety na dálkové lince z Londýna-Gatwicku do Singapuru. Společnost tuto linku otevřela v záři 2017 a v současnosti je provozována čtyřikrát týdně týdně letounem Boeing 787 Dreamliner. Poslední let z Londýna do Singapuru je plánován na 10. ledna 2019.

Štítky