Norwegian bude létat přes Atlantik nově také z Amsterdamu, Madridu a Milána

14.12.2017 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norwegian dnes oznámila další expanzi svých transatlantických letů. Nově bude společnost létat přes Atlantik linky také z Amsterdamu, Madridu a Milána na čtyřech nových linkách. Počet nových transatlantických linek plánovaných pro příští rok tak vzroste na deset.

První dnes ohlášenou novinkou je linka linku z Amsterdamu do New Yorku na letiště J. F. Kennedyho, která bude provozována denně od 7. května 2018. Druhým novým spojením do New Yorku bude linka z Madridu, jež bude operována od 17. července 2018 třikrát týdně. Ceny jednosměrných letenek z Amsterdamu a Madridu do New Yorku začínají na 199 dolarech.


Boeing 787 Dramliner společnosti Norwegian na letišti J. F. Kennedyho v New Yorku (foto: Norwegian)

Dále Norwegian otevře novou linku Madrid - Los Angeles, která bude provozována od 15. července 2018 čtyřikrát týdně. Od 16. července 2018 bude Norwegian létat do Los Angeles také z milánského letiště Malpensa čtyřikrát týdně. Společnost nabízí jednosměrné letenky na obou linkách do Los Angeles za ceny od 229 dolarů.

Všechny nové linky budou provozována letouny Boeing 787-9 v konfiguraci pro 291 cestujících. Norwegian plánuje otevřít během 1. čtvrtletí příštího roku v Los Angeles základnu pro 150 palubních průvodčích. Bude se jednat již o čtvrtou základnu tohoto typu v USA.

Norwegian v současnosti nabízí cestujícím již 61 transatlantických linek do 13 destinací v USA. Společnost nabízí lety do USA z Dánska (Kodaň), Francie (Paříž), Irska (Cork, Dublin, Shannon), Itálie (Miláno, Řím), Norska (Bergen, Oslo), Španělska (Barcelona, Madrid), Švédska (Stockholm) a Velké Británie (Belfast, Edinburgh, Londýn). Dále Norwegian provozuje šest linek mezi východním pobřežím USA a francouzskými karibskými ostrovy Martinik a Gaudeloupe.

Štítky