NetJets objednal stovku letadel Embraer Phenom 300

11.10.2021 - USA & KanadaSpolečnost NetJets oznámila objednávku další stovky malých obchodních letadel Embraer Phenom 300E. Hodnota objednávky odvozená z katalogových cen brazilského výrobce dosahuje výše 1,2 miliardy dolarů. Dodávky objednaných letadel mají být zahájeny ve druhém čtvrtletí 2023. Rekordní objednávka NetJets přispěla k pondělnímu růstu akcií Embraer na burze v São Paulu o více než 5 %.

Letoun Embraer Phenom 300 (foto: Embraer)

Kontrakt navazuje na dřívější objednávku těchto letadel. V roce 2010 NetJets závazně objednal padesátku letadel Embraer Phenom s opcí na dalších padesát kusů.

Embraer Phenom 300 je lehký obchodní letoun, který byl uveden na trh v roce 2008. U společnosti NetJets létají Phenomy 300 v konfiguraci pro šest cestujících. Na palubě letadla mají cestující k dispozici zábavní systém, Wi-Fi připojení, zásuvky pro napájení, malou kuchyňku a toaletu. Cestovní rychlost letadla je 835 kilometrů za hodinu, dolet 3650 kilometrů.

Americká společnost NetJets je největším provozovatelem v oblasti privátních letů. Zákazníkům nabízí možnost podílového spoluvlastnictví malých obchodních letadel, kdy zájemce má k dispozici určité množství letových hodin ročně. Flotila NetJets se skládá z více než 750 privátních letadel typů Bombardier Challenger, Bombardier Global, Cessna Citation, Embraer Phenom a Gulfstream G450. NetJets je dceřinou společností holdingu Berkshire Hathaway.

Embraer Phenom 300 provozovaný společností NetJets (foto: Embraer)

Témata