„Neberte nám křídla“ říká kampaň Smartwings

10.05.2020 - Česká republikaSkupina Smartwings Group spustila na adrese sos.smartwings.com zvláštní webovou stránku nazvanou „Neberte nám křídla“. Stránka se věnuje dopadům pandemie onemocnění covid-19 na leteckou dopravu a státní pomoci leteckým společnostem. Na stránce jsou uvedeny příklady a vyčísleny částky státní pomoci vybraným aeroliniím jako jsou Air France-KLM, Lufthansa, Alitalia, Swiss a další.

Neberte nám křídla (zdroj: stránka Neberte nám křídla/Facebook)

V další části pak Smartwings uvádí důvody, proč by stát měl podpořit české letecké dopravce. Společnost argumentuje tím, že je zdravá společnost a za celou dobu své existence vykázala jen jednou ztrátu. Uzemnění letadel Smartwings a ČSA stojí skupinu každý měsíc 150 milionů Kč. Společnost uvádí, že s podporou státu je schopna krizi zvládnout. Dále firma upozorňuje, že již dávno neplatí, že je charterový dopravce (70 % mají tvořit pravidelné lety), většina cestujících jsou Češi (na linkách Smartwings tvoří Češi 80 %), zaměstnává 2500 lidí a na odvodech z mezd za posledních pět let zaplatily Smartwings a ČSA státu přes tři miliardy korun. Dále Smartwing argumentují, že jsou největším dopravcem na Letišti Václava Havla Praha a významně přispívá české ekonomice tím, že vedle mezd a odvodů platí místním dodavatelům a je také významným exportérem služeb.

Webová stránka Neberte nám křídla (zdroj: sos.smartwings.com)

Spolu s touto webovou stránkou skupina Smartwings Group spustila o víkendu na Facebooku stránku Neberte nám křídla. Nyní jsou na stránce dva příspěvky publikované dnes. Moderátor stránky aktivně komunikuje s diskutujícími.

Webovou stránku Neberte nám křídla skupina propaguje vedle sociálních sítích také placenou PPC reklamou.

Textový inzerát v hledání Google propagující stránku (zdroj: Google.cz)

Skupina Smartwings, která se prezentaci na sociálních sítích dlouho vyhýbala spustila začátkem tohoto měsíce oficiální účet na Twitteru a také na Instagramu.

Příspěvky oficiálního účtu Smartwings na Instagramu (zdroj: instagram.com/smartwings.official)

Témata