Nad Coloradem se srazily letouny Metroliner a Cirrus, oba přistály

13.05.2021 - USA & KanadaVe středu došlo nad Coloradem ke srážce dvou menších letadel. Podle NTSB se ve vzduchu srazily letouny Cirrus SR-22 se dvěma osobami na palubě a Swearingen Metroliner SA226TC společnosti Key Lime Air s jedním pilotem na palubě. Ke srážce došlo v 10:25 místního času asi šest kilometrů severně od letiště Centennial. To se rozkládá v jižní metropolitní oblasti Denveru.

Letoun Cirrus SR-22 po kolizi přistál na padáku (foto: Arapahoe County Sherriff’s Department)

NTSV uvedla na Twitteru, že ke srážce obou letadel došlo během přistání. Podle místních médií došlo ke srážce nad Cherry Creek State Park. Pilot letounu Cirrus otevřel padák a přistál na něm v tomto parku. Úřad místního šerifa uvedl, že na palubě Cirrusu nebyl nikdo zraněn. Pilotu letounu Metroliner se podařilo přistát na nedalekém letišti Centennial.

Ze snímku zveřejněných na sociálních sítích je zřejmé, že Metroliner vyvázl z kolize se štěstím. Srážkou byla značně poškozena zadní část trupu letounu.

Přistání letounu Cirrus SR-22 na padáku (foto: 9NEWS/YouTube)

Key Lime Air je menší dopravce operující z letišť Centennial a Denver International. Společnost provozuje privátní lety, nákladná lety pro UPS a také pravidelné lety pod značkou Denver Air Connection. Pateří flotily společnosti je 19 letadel Swearingen Metroliner. Dále tato aerolinie provozuje letouny Embraer EMB-120, ERJ-145, Dornier 328JET a Learjet 24.

Témata