Na golfovém hřišti nouzově přistál Fairchild Swearingen SA227

16.11.2022 - USA & KanadaDvoumotorový nákladní turbovrtulový letoun Fairchild Swearingen SA227 Expediter společnosti Ameriflight včera ráno nouzově přistál v americkém státě Wisconsin na golfovém hřišti. Letoun přistál zhruba šest kilometrů od prahu dráhy cílového letiště Waukesha County. V době přistání panovalo v místě nepřiznivé počasí se sníženou viditelností a hustým sněžením.

Při nouzovém přistání v areálu golfového klubu Western Lakes přišel letoun při brždění po nárazu do stromů o obě křídla. Zaměstnanci golfového hřiště přispěchali po přistání letadla na pomoc. Tři členové posádky byly po nouzovém přistání ošetřeni s lehkými zraněními.

SA227 Metroliner odstartoval z New Orleans s nákladem 56 psů na palubě. Podle zpráv amerických médií rovněž žádný z přepravovaných psů nebyl vážně zraněn. Psi pocházející z útulků jsou určeni k adopci do nových domovů.

Letoun registrace N247DH byl vyroben v roce 1985 a je jedním z více než čtyřicítky nákladních strojů Fairchild Swearingen SA227, které Ameriflight provozuje.

Společnost Ameriflight byla založena v roce 1968 a postupně z malého charterového dopravce vyrostla ve významného amerického cargo dopravce provozujícího více než stovku malých nákladních letadel. Společnost sídlí v Dallasu a má 14 provozních základen. Svými letadly také zajišťuje noční nákladní lety pro velké integrátory UPS, FedEx a DHL.

Letoun Fairchild Swearingen SA227 Expediter společnosti Ameriflight (foto: Cory W. Watts/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata