Midway Airlines zastavily provoz

16.09.2001 - USA & KanadaPrvní americkou aerolinií, která zastavila provoz po úterním teroristickém útoku na USA, se staly Midway Airlines. Společnost hned následující den oznámily definitivní ukončení letů. Poslední let Midway Airlines se uskutečnil 11. září ráno předtím než FAA rozhodla o zastavení všech letů v USA.

Společnost byla od srpna pod ochranou 11. članku amerického zákona o konkursu a vyrovnání, což jí umožnilo provést reorganizaci a přitom nadále létat. Klesající počty rezervací však ukazovaly, že pokus o záchranu bude velmi obtížný. Konečnou tečku však učinily teroristické útoky na New York a Washington.

Midway Airlines byly založeby v roce 1993 a společnost patřila do kategorie amerických dopravců druhé velikosti. Hlavní hub měla na letišti v Chicagu, další pak na letišti Raleigh-Durham v Severní Karolíně. Společnost se soustředila na lety na východním pobřěží USA. Pod hlavičkou Midway Connection spolupracovala s regionálními aeroliniemi Great Lakes Aviation a Corporate Airlines.

Štítky