Malaysia Airlines zveřejnily podrobnosti o A380

12.03.2012 - Asie & AustrálieMalaysia Airlines zveřejnily ve čtvrtek podrobnosti o letounu Airbus A380, který uvedou na pravidelné linky 1. července. Společnost bude v pořadí osmým provozovatelem tohoto typu. První A380 již nese nové barvy společnosti, které kombinují tradiční symbol s moderními prvky. Na rozdíl od současného vzhledu je nové zbarvení laděno do modra. Přední části trupu letounu dominuje výrazný název aerolinie, zadní polovina trupu a gondoly motorů nesou novou variantů pruhů a na kormidle je tradiční logo společnosti, vše v odstínech modré barvy.

Malaysia Airlines - Airbus A380

Airbus A380 bude létat u Malaysia Airlines v konfiguraci pro 494 cestujících. Na horní palubě bude 66 sedadel byznys třídy a 70 sedadel ekonomické třídy. Dolní paluba bude mít 8 sedadel první třídy a dalších 350 sedadel ekonomické třídy. První a byznys třída budou vybaveny plně sklopitelnými křesly s velkými obrazovkami IFE systému. Zatímco v první třídě bude rozestup sedadel 215 cm a monitor s úhlopříčkou 23 palců, v byznys třídě bude rozestup 188 cm a 17-ti palcová obrazovka. Všechna sedadla v obou třídách budou vybavena zásuvkami. Sedadla v ekonomické třídě budou s rozestupem 81 cm (32 palců) a obrazovkami s úhlopříčkou 10,6 palců. Zásuvky budou i v této třídě, ale vždy jedna zásuvka pro dvojici sedaček. IFE systém dodala společnost Thales. Grafické rozhraní má umožnit cestujícím rychlou a snadnou orientaci v celém zábavním systému. Ve všech třídách bude k dispozici USB port a cestující budou moci realizovat satelitní hovory.

Malaysian Airlines poprvé nasadí Airbus A380 1. července na pravidelnou linku z Kuala Lumpur do Londýna-Heathrow. Na linku do Londýna bude A380 nasazován třikrát týdně, po dodání druhého A380, jež je plánováno na polovinu srpna, bude letoun létat na trase denně. Třetí převzatý A380 chtějí Malaysian Airlines nasadit na pravidelnou linku do Sydney. O pohodlí cestujících se bude starat 18 členů palubního personálu. Služba „Chef-on-call“, která je dostupná nyní pouze cestujícím první třídy, bude v A380 rozšířena i pro cestující byznys třídy.

Malaysia Airlines - Airbus A380
Airbus A380 v nových barvách Malaysia Airlines
(foto: 2x Malaysia Airlines)

Témata