Malaysia Airlines omezí provoz na mezinárodních linkách

06.04.2006 - Asie & AustrálieMalaysia Airlines, které v poslední době vykázaly neuspokojivé finanční výsledky, přikročily k omezení provozu na nevýdělečných linkách. Šest měst přestanou tyto aerolinie nalétávat úplně, u některých destinací dojde ke snížení počtu letů. Kromě toho aerolinie také postoupí části domácích linek nízkonákladovým aeroliniím Air Asia.

V rámci mezinárodních linek dojde k zastavení provozu na trasách z Kuala Lumpuru do měst Ahmedabad a Kalkata (Indie), Xian (Čína) a Padang (Indonésie). Zrušeny budou také linky do Manchesteru a Vídně. Do Vídně společnost nyní létá třikrát týdně s letouny Boeing 777-200. Snížení frekvencí se dotkne linek Kota Kinabalu - Šanghai, Penang - Singapur, Kuala Lumpur - Sandakan, Kuala Lumpur - Nagoya, Kuala Lumpur - Auckland and Kuala Lumpur – Frankfurt. V případě Frankfurtu, kam společnost létá také s letouny Boeing 777-200, dojde ke snížení počtu letů ze sedmi na pět týdně.

Omezování letového řádu bude probíhat postupně. Lety do Manchesteru budou zastaveny 1. května. K zastavení letů do Vídně, respektive snížení počtu letů do Frankfurtu dojde až k 1. červnu. Společnost se také snaží posílit roli letiště v Kuala Lumpuru jako regionálního hubu, a proto vypustí u linek do Japonska mezipřistání v Kota Kinabalu. Lety do Tokia a Osaky tak budou od 15. května provozovány non-stop.

Štítky