Malaysia Airlines jsou fénixem roku 2007

26.02.2008 - Asie & AustrálieMalaysia Airlines oznámily své finanční výsledky za rok 2007, které potvrzují, že cena Phoenix, kterou každoročně uděluje časopis Air Transport World za nejlepší transformaci mezi leteckými společnostmi, byla udělena správným aeroliniím. Malaysia Airlines si za rok 2007 připsaly čistý zisk ve výši 265 miliónů amerických dolarů. To oproti roku 2006 představuje nárůst ve výši stovek procent, neboť tehdy společnost zůstala ve ztrátě 42 miliónů dolarů. Zisk v minulém roce byl navíc nejvyšší v celé šedesátileté historii společnosti.

Malaysia Airlines se v rámci své restrukturalizace zaměřily především na eliminaci neziskových linek a na redukci nákladů. Ty byly v rámci minulého roku sníženy až o 280 miliónů. Na druhé straně dokázala společnost povzbudit růst tržeb, které se vyšplhaly na 4,76 miliardy dolarů, což představuje růst o 13 procent. Výrazně se také zlepšily výnosy z jednoho osobokilometru, jež vzrostly o plných 12 procent. Společnost tak v minulém roce potvrdila, že úspěšně absolvovala svůj Business Turnaround Plan.

Navíc si aerolinie dokázaly ponechat svůj vysoký standard služeb, kterým jsou ve světě známé. Před měsícem dokonce společnost SkyTrax převedla Malaysia Airlines do kategorie pětihvězdičkových společností. Prezident Malaysia Airlines Dato Sri Idris Jala uvedl, že dosažení pozitivních výsledků v minulém roce musí být pro firmu pouze odrazovým můstkem a vedení bude pokračovat v další snaze zajistit společnosti budoucnost na stále více konkurenčním asijském trhu. V roce 2007 aerolinie přepravily 14 miliónů cestujících.

Témata