Macedonian Airlines převzaly první Bombardier CRJ900

22.04.2006 - EvropaLetecká společnost Macedonian Airlines (MAT) převzala 13. dubna svůj první Bombardier CRJ900. Jedná se o první ze tří objednaných letounů tohoto typu od kanadského výrobce pro 86 cestujících. „Máme několik důvodů pro výběr letadel Bombardier CRJ900,“ uvedl Zivko Gruevski, předseda představenstva MAT. „Jeho ekonomiku je podstatně lepší než u konkurence. Díky nižší váze budeme nižší náklady v Evropě. A také je výhodou skutečnost, že Adria Airways v nedalekém Slovinsku jsou certifikovaným servisním zařízením letadel Bombardier a letouny řady CRJ zde znají velmi dobře,“ dodal. Gruevski.

Macedonian Airlines plánují, že novými letouny Bombardier CRJ900 postupně nahradí ve své flotile starší letadla typu Boeing 737 a Fokker 70.

Macedonian Airlines vznikly v roce 1994, když s letounem Boeing 737-200 zahájily lety ze Skopje do Curichu. V současnosti je aerolinie designovaným národním leteckým dopravcem Makedonie a spojuje hlavní město Skopje s důležitými evropskými metropolemi.

Témata