Lufthansa/Air Dolomiti začne od letní sezóny obsluhovat dánský Aarhus

12.12.2020 - EvropaLetecká společnost Lufthansa plánuje od 29. března začít obsluhovat ze svého hubu v Mnichově dánské město Aarhus. Linka má být provozována 3x týdně v pondělí, čtvrtek a neděli dceřinou společností Air Dolomiti, která má ve flotile 100 a 120 místné Embraery 190 a 195. Odlet z Mnichova je plánován na 11:00, délka letu je plánována na 1 hodinu a 45 minut. Zpáteční odlet z Aarhusu by měl být ve 13:25. Letenky začínají v nejlevnějším tarifu bez zavazadla zhruba na 100 eur za jeden segment. Samozřejmostí je code share s Lufthansou a možnosti přestupu v Mnichově na další lety Lufthansy, Air Dolomiti či jiných aliančních partnerů.

Aarhus je s 248.000 obyvateli druhé největší dánské město. Díky své poloze na východním pobřeží Jutského poloostrova trvá cesta autem na velké letiště v Kodani 3 hodiny - prakticky stejně jako do Hamburku. Před pandemií měl Aarhus denní pravidelné linky společnosti SAS do Kodaně, Stockholmu a Osla, Ryanair létal denně do Londýna-Stanstedu. V hodinové dojezdové vzdálenosti se nachází letiště Billund, které mělo díky dánské atrakci č.1 - Legolandu - výrazně větší nabídku destinací než samotný Aarhus, a to zejména díky point-point nabídce nízkonákladových společností. Rovněž Aalborg se 140.000 obyvateli, který se nachází na severu Jutského poloostrova, měl před pandemií paradoxně díky pravidelným letům do Kodaně, Amsterdamu a Osla srovnatelnou, ne-li lepší leteckou dostupnost než téměř dvojnásobně velký Aarhus. Ten je navíc od letiště v Aalborgu vzdálený jen 1,5 hodiny jízdy autem.

Embraer 195 LR společnosti Air Dolomiti na letišti v Mnichově, únor 2015 (foto: Julian Herzog, Wikimedia Commons, CC-BY-4.0)

Témata